OpenCart SSL Certificate

Nasıl Bir Çalışma Koltuğu Seçmeliyim?


Ofis Koltuklarını Nasıl Seçmeliyiz? Ofis Koltukları Nasıl Olmalı? Ofis Koltuğu Alrken Dikket Etmemiz Gerekenler

Ofisimizde evimizden daha çok vakit geçiririz. Bundan dolayı ofis koltukları, ofis kanepeleri, toplantı koltukları ve sandalyeleri seçimi yaparken sağlığımıza koruyacak ürünleri tercih etmemiz gerekmektedir. Örneğin: bel destekli ofis koltukları, kafalıklı ofis koltukları, mekanizmalı ofis koltukları gibi..

• Sandalye yüksekliği: İdeal sandalye oturma yeri genişliği 45-50 cm olmalıdır. Otururken ayak tabanlarınız yere tam temas halindeyken bacaklarınız ile sandalye oturma yeri arasındaki mesafe  parmaklarınızın bu bölgeden rahatça geçebileceği genişlikte olmalıdır. Parmaklarınız bu mesafeden rahatça geçmiyorsa oturma yerinizi bu işlemi sağlayana kadar alçaltın. İdeal sandalye yüksekliği 40-50 cm olmalı ve bu yükseklik ayarlanabilmelidir.

• Sandalye oturma yeri derinliği: Sırtınızı ve belinizi sandalyenin arkasına tam dayayarak oturduğunuzda, sandalyenin ön kenarı ile dizinizin arkası arasında bir yumruk genişliğinde (5-7 cm) mesafe olmalıdır. Sandalyenizin bacak arka yüzünü sıkıştırmasının bu bölgeden geçen sinirleri etkileyerek bacak uyuşmalarına neden olacağını unutmayın. Bu mesafe yoksa sandalyenizin oturma derinliğini azaltmak için sırtınızın arkasını ve belinizi destekleyen bir yastık kullanın.

 Sandalye arkalığı ve sırt desteği: Sandalyenizin arka kısmı yeterli genişlikte (30-50 cm) olmalı ve bel çukurluğunuzu desteklemeli, gerekirse bu destek için uygun bel yastıkları kullanılmalıdır.Oturma pozisyonunda omurganın normal kıvrımı olan ‘S’ şekli mutlaka muhafaza edilmeli ve sandalye arkalığı bunu destekleyecek tasarımda olmalıdır.

 Sandalye kol destekleri: Sandalyenizin kol desteklerı omuzlarınızı hafif destekleyecek yukseklıkte olmalıdır. Kol kısmınızın (omuz dırsek arası) govdenıze dolayısıyla omurganıza paralel, onkol kısmınızın (dırsek elbıleğı arası) ise dirsekten 90 derece açı yapacak şekilde konumlanmasına dikkat edin. Sandalyenizin kol dayama kısımlarını ve yüksekliğini  bu pozisyonu desteklemesi için ayarlayın.

• Sandalye ayakları: Sandalyenizin ayakları rahatça her yöne dönebilecek ve gidebilecek şekilde 6 adet ve tekerlekli olmalı.

Ofis koltuklarınızda size uygun modeli tespit eder ve uygun olan koltukları sunarız. Alışveriş sepetiniz boş!